Letní otevřené sklepy FAQ – nejčastější otázky

Proč bych měl zavítat právě do Jaroslavic

Spolek Jaroslavických vinařů každoročně organizuje akci s názvem Otevřené sklepy. Letos tomu bude už po čtrnácté. Akce se koná první víkend v měsíci srpnu (3.8. 2024). Skvělá atmosféra, a hlavně skvělé víno jaroslavických vinařů každoročně do Jaroslavic zavede zhruba 2 tisícovky lidí.

Jak to na akci vypadá

Zajímá Vás, jaká je u nás atmosféra, jak to u nás vypadá? Na tyto otázky Vám odpoví galerie z našich akcí. Najdete je v menu. Menu>Minulé akce 

Jak to na akci funguje

Tato akce funguje následovně. Při příjezdu si koupíte vstupné na pokladně u hřbitova (možnost platby kartou), nebo na druhé pokladně u Vinařství Mühlberger. Po zakoupení vstupného navštěvujete jednotlivé sklípky a kupujete si za hotové peníze vzorky vín. Ve většině sklípků si můžete zakoupit i občerstvení a nealkoholické nápoje. Dále sbíráte razítka na Vaši soutěžní kartu a na konci ji necháte slosovat a můžete vyhrát hodnotné ceny (minule 60 láhví jaroslavického vína).

Kolik stojí vstupné (2023)

Vstupné letos (2023) stojí 200,-. V ceně vstupného dostanete e- katalog (pdf vzorky vín všech vinařů), skleničku, mapku a vinařský pas (slosovatelná soutěž).

Za příplatek dostanete katalog v papírové podobě (20 Kč) a držák na skleničku na krk (50 kč).

Jak se platí za vzorky vín na akci

Za vzorky se platí v každém sklepě hotově. Každý vinař si usoudí cenu podle sebe, většinou to bývá kolem 15-30 Kč.

Kde se u nás ubytovat

V Jaroslavicích je mnoho možností, kde se ubytovat. Největšími ubytovacími kapacitami v Jaroslavicích jsou Penzion Podzámčí, Hostinec U Šmídů, Vinařství Pekárek, Ubytování U Rybníkářů, U Kořénků, v V Jaroslavicích máme také nově Kemp Pohoda, kde se dá přespat pod stanem nebo v karavanu, či autě.

Upozorňujeme, že ubytovací kapacity bývají plné i rok dopředu. Proto neváhejte a zarezervujte si je dostatečně dopředu. V případě nedostatku kapacity, můžete vyzkoušet ubytování v okolních vesnicích (Slup, Tasovice, Strachotice atd.).

Jak se k nám dostat

Cest k nám do Jaroslavic vede hodně. Do Jaroslavic zajíždí pravidelná linka Znojmo-Hevlín Škola (Hevlín Škola – Znojmo) č. 820. Dále se k nám dostanete autem ze směru Znojmo mapka. Do navigace stačí zadat Jaroslavice (u Znojma) hřbitov, od kterého se jde podél zídky až do sklepních uliček. Auta, která přijíždějí na akci z celé republiky parkují podélně na ulici Znojemská, na náměstí anebo na hřbitově.

V den akce jsou spoje linky 820 posíleny. Všechny informace o těchto posilách budou dostupné před akcí na FB a našem webu.

Kulturní vyžití (2023)

Ve většině sklípků najdete nějakou hudbu a zábavu. V dopoledních a odpoledních hodinách spíše dechovku a v pozdějších hodinách jinačí druhy hudby (DJ´s, SKLEP BOJS atd.).

Každým rokem navštěvuje inspektor jaroslavického velkostatku Leopold Quaiß všechna otevřená sklepení a kontroluje kvalitu a chuť vína.

Občerstvení

Každý sklípek většinou nabízí nějaké občerstvení. A naši vinaři toho nabízí opravdu hodně. Tak například maso na lodně, bramboráčky, hamburgery, guláš, chleba s škvarkovou pomazánkou, vepřovou plec na ohni, makronky, langoše, řízky a jiné skvělé pochutiny. Proto můžete vyrazit už dříve a naobědvat se tu u nás.

Tradiční odrůdy pro Znojemskou podoblast

Pro Znojemsko je typická produkce bílých aromatických vín. Kromě Veltlínského zeleného, které je hlavní odrůdou, se tu dobře daří odrůdám Müller Thurgau, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Pálava. Skvělé kvality dosahují i odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré.

 

Nezodpověděli jsme na Vaši otázku?

Pokud máte nějaké další dotazy napište nám na:

Email vinařů– info@jaroslavictivinari.cz

Facebook vinařů

Instagram vinařů